خودروبر 09122847987

جرثقیل حمل خودرو

جرثقیل حمل خودرو
فهرست مطلب

جرثقیل حمل خودرو ، یکی از ماشین های پرکاربرد در صنعت، جرثقیل است که در حوزه های مختلفی مانند جابه جایی کالاها، پروژه های عمرانی و ساختمان سازی، باربری و حمل خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. جرثقیل ها در گذشته بیشتر برای یدک کشی به کار می رفتند. به همین علت ممکن بود خسارت های زیادی به خودروها وارد کنند. جرثقیل های ابتدایی، یک دکل داشتند و برای جابه جایی اتومبیل از یک الوار استفاده می کردند. البته گاهی اوقات این الوارها به بدنه خودرو صدمه می زدند. به مرور زمان، جرثقیل های حمل خودرو پیشرفته تر شدند و اکنون صاحبان خودروها می توانند برای انتقال اتومبیل خود از جرثقیل استفاده کنند.

جرثقیل حمل خودرو

جرثقیل حمل خودرو ، گزینه ی مناسبی برای کمک به رانندگانی است که در شرایط بدِ آب و هوایی (برف و باران)، سیل یا زلزله دچار مشکل شده اند.

انواع جرثقیل ها

به طور کلی جرثقیل ها را به دو دسته ی جرثقیل های معمولی و مکانیزه دسته بندی می کنند. پایداری جرثقیل های مکانیزه بیشتر از انواع معمولی است. به همین علت، بیشتر افراد ترجیح می دهند تا برای حمل و انتقال خودروی خود از جرثقیل های مکانیزه استفاده کنند.

کاربردهای جرثقیل حمل خودرو

رانندگان عزیز می توانند در مواقعی که دچار مشکل شدند، فقط با یک تماس از خدمات جرثقیل حمل خودرو استفاده نمایند. ضریب ایمنی این جرثقیل ها بالا است و گزینه ی مناسبی برای  جابه جایی خودرو می باشند. امروزه از جرثقیل ها برای حمل خودروهای نو (صفر کیلومتر)، تصادفی و خراب استفاده می کنند.

جرثقیل حمل خودرو

– حمل خودرو نو (صفر کیلومتر) :

برای انتقال خودروهای صفر کیلومتر می توان از جرثقیل های حمل خودرو استفاده کرد. بنابراین اگر قصد دارید تا خودروی تازه خود را به نمایندگی یا مکان دیگری انتقال دهید، می توانید از جرثقیل استفاده نمایید.

– حمل خودروی تصادفی :

یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای هر راننده ای پیش بیاید، تصادف است. گاهی اوقات شدت حادثه به اندازه ای است که امکان حرکت اتومبیل وجود ندارد. در این هنگام، رانندگان می توانند اتومبیل خود را با استفاده از جرثقیل به محل موردنظر انتقال دهند.

– حمل خودروی خراب :

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که خودروی شما به صورت ناگهانی در خیابان یا جاده، متوقف شود. خرابی خودرو می تواند به علتهای مختلفی رخ دهد. زمانی که اتومبیل شما خاموش می شود و دیگر حرکت نمی کند، می توانید با شرکت خودروبر امید تماس بگیرید تا خودروی شما را به یک تعمیرگاه انتقال دهد.

در هنگام حمل و جابه جایی اتومبیل با جرثقیل به چه نکاتی باید توجه کرد؟

یکی از نکات مهم در هنگام  جابه جایی اتومبیل با جرثقیل های حمل خودرو، توجه به فاصله ی میان اتومبیل ها است. باید فاصله ی کافی بین خودروها وجود داشته باشد. از طرف دیگر باید چراغ های خطر یا فلاشرهای اتومبیل در طول مسیر روشن باشند. جرثقیل بهتر است تا از یک مسیر خلوت حرکت کند. سیستم ترمز هیدرولیک خودرو و محل اتصالات به دقت بررسی شده باشند. همواره باید به خطر سقوط بار بر روی خودرو توجه داشت.

قیمت حمل اتومبیل با جرثقیل خودروبر چقدر است؟

قیمت حمل اتومبیل با جرثقیل بر اساس تعرفه ای است که توسط اتحادیه تصویب شده است.

سخن پایانی…

در این مقاله ، اطلاعاتی درباره ی جرثقیل حمل خودرو در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. این جرثقیل ها به عنوان خودروبر عمل می کنند و به رانندگان در  جابه جایی خودرو کمک می کنند.

Rate this post

پربازدید ترین مقالات خودروبر امید

چه کسانی شرایط ثبت نام ایران خودرو را دارند

هزینه حمل خودرو از شیراز به تهران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با خودروبر امید